CARL STAHL EXPO 2016 - GENEL

Emniyet-Korkuluklar-Halat Gergi Sistemleri-Cephe-Dizayn

EXPO 2016 ANTALYA, botanik, peyzaj ve bahçecilik konularında tüm dünyadan en son gelişmeleri, buluşları ve fikirleri paylaşmayı amaçlayan bir platformdur.

CARL STAHL MİMARLIK olarak yeşile ve doğaya verdiğimiz önem, ürünlerimizin malzeme ve kalitesiyle olduğu kadar, kullanım alanlarıyla da anlaşılmaktadır.

Bu nedenle, EXPO 2016 ANTALYA’da ürünlerimizin üretim amaçlarına uygun, doğayla bütünleşen, doğala hizmet eden uygulamalarla yer almaktan mutluluk duyduk.

I-SYS, X-LED ve X-TEND ürün gruplarımızı geniş fuar alanının farklı kısımlarında ve yapılarında kullanırken ürünlerimizin güvenilirlik, şeffaflık, sağlamlık ve modernlik özelliklerini ön plana çıkarma fırsatı bulduk.

Fuar alanı boyunca kıvrılarak akan nehrin görselini bozmadan cam köprüde yürüyen ziyaretçilerin güvende hissetmesine sağlamak adına cam köprü yürüme yolundaki şeffaf görüntünün altına 16 adet I-SYS gergi halat sistemi yerleştirerek emniyeti sağladık.  Aynı şekilde cam köprüde I-SYS korkuluk kullanarak bir yandan şeffaflığı sürdürüp bir yandan da güvenlik sağladık.

Cam köprüde ayrıca Türkiye’deki ilk X-LED MESH uygulamamızı hayata geçirdik. Toplam 2500 LED noktasında uygulanan ve Artı Mimarlık tarafından tasarlanan bu görsel şölenin planlama, statik, üretim, uygulama ve montajı CARL STAHL ekibi tarafından gerçekleştirilmiştir.

100 metre yüksekliğindeki TURKCELL Kulesi’nin tepesinde biri kapalı, ikisi açık üç seyir terası yer almaktadır. Kule, alanın çevresini panoramik olarak seyretme imkânı sunarken EXPO 2016 Antalya’nın en önemli cazibe unsurlarından biri olarak  EXPO sonrasında da Antalya turizmine hizmet edecektir. Fuarın bu kuşkusuz en önemli yapısının içerisine güvenlik amaçlı olarak I-SYS korkuluk kullanılmıştır.

Güvenlik amaçlı X-TEND korkuluk aynı zamanda tüm fuar alanının çevresinde ahşap malzemeyle karışık kullanılmış ve böylece bir yandan peyzaja uyum sağlayarak bir yandan da koruma sunmuştur. X-TEND M ve Q korkuluk ise eğimli, fotoğraf çekme amaçlı platformda kullanılmıştır. Bu güzel alanda fotoğraf çeken ziyaretçilerin yeşilliğin önüne geçmeden koruma sağlayan korkuluklardan aldığı güven çekilen fotoğraflara da yansır.

Fuar için üretilen bir başka çözüm ise ziyaretçilerin adeta bir sanat eserinin gölgesinde soluklanmasını sağlayan 4 adet gölgeliktir. Toplam 15bin adet bambu kullanılarak oluşturulan bu gölgelikte kullanılan X-TEND ürününün statik, proje, uygulama ve montajı yine ekibimiz tarafından yapılmıştır. 

 

 

 

Proje EXPO 2016 ANTALYA
Uygulama Emniyet, Korkuluk, Halat Gergi Sistemleri, Cephe, Dizayn
Ürün X-TEND, I-SYS, X-LED MESH, TENNECT, X-LED